E-ticaret Dekupe

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

 

Dekupe, bir resim içerisinden istenilen bölümün çıkartılarak alınması ve farklı bir ortama arka plan temizleme işlemi yapılarak temiz bir şekilde yapıştırılmasıdır. E-ticaret dekupe, e-ticaret sitelerinde yer alan her türlü ürün için yapılan düzeltme çalışmalarını kapsamaktadır.

E-ticaret web sitelerinde görselliğin önemi her zaman bilinmekte ve bu hizmeti veren firmalar, tüm ürün görselleri için dekupe işlemleri yaptırmaktadır. Buradaki amaç, ürünü ön plana çıkartabilmek ve müşteri ilgisini ürün üzerine çekebilmektir.

E-ticaret sitelerinde en çok kullanılan yöntemlerden birisi dekupe işlemleridir. Farklı ortamlarda çekimi yapılmış olan ürün resimlerini, sitede yayınlanabilecek şekilde düzelttiriyor ve sadece ürüne ait resmin yer almasını sağlıyorlar.

E-ticaret sitelerinde ziyaretçiler, ilk olarak ürünün görseli ile ilgilenmekte, görsel üzerinden beğendikleri ürünlerin, özelliklerini ve fiyatlarını incelemeye başlamaktadır.

 

E-ticaret Dekupe Ne Demektir?

E-ticaret ürün görseli için çeşitlerine göre, mankenli ya da mankensiz olarak ürün resimleri çekimleri yapılmaktadır. Eticaret dekupe işlemleri ile bu resimlerdeki ürünler, diğer görüntülerden ayrıştırılarak, farklı efektlerde yeniden bir resim belgesi oluşturulmaktadır. E-ticaret sektöründe dekupe, satış amacıyla sitede yer alan her türlü ürüne ait resimler üzerinde yapılacak olan çeşitli düzenleme işlemlerini kapsamaktadır.

Bu düzenleme, orijinal resim üzerinden sadece ürüne ait bölümün kesilerek alınması ve yeni bir ortama yapıştırılması işlemleridir. E-ticaret siteleri için dekupe tarzı fotoğraf çekimleri yapılmalıdır. Dekupe tarzı, resmin arka plandan ayrıştırılacak şekilde çekimlerinin gerçekleştirilmesidir.

Amatörce çekimi yapılan ürün resimlerinin internette yayınlanabilmesi için dekupe yapılması ve yeniden boyutlandırılması gerekir. Resim boyutunun, internet sitesinde yük oluşturmaması ve sayfa açılışı hızını etkilememesi gerekir.

 

Ürünleri Dekupe Etmenin Faydaları

Ürün pazarlama işlemlerinin her aşamasında ürün görselleri her zaman etkileyici olmuş ve satışları artırıcı etkisi olduğu ortaya çıkmıştır. İnternette yayınlanan ürün görselleri müşteri davranışlarını etkilemekte ve e-ihracat dekupe işlemleri ile ürünlerin dünya geneline pazarlanması sağlanmaktadır. Ürün reklamında belirleyici bir etkiye sahiptir.

Ürün resimlerini dekupe etmenin faydaları, web ortamında ürünün daha iyi görünmesini sağlamak, müşterinin tüm dikkatini ürüne vermesi, satışların artarak devam etmesi olarak gösterilebilir. Dekupe edilmiş görseller, internet sitelerinde, boyut olarak fazla yer kaplamayacak, sitelerin daha hızlı ziyaret edilmesini sağlayacak, sitenin etkinliğini artırarak daha fazla müşteri çekecektir.

Bu faydaları elde edebilmeniz için ürünlerinize ait fotoğrafların profesyonel olarak çekilmesini sağlamalı ve yaptığımız dekupe işlemlerini uygulamanız gerekiyor. E-ticaret işleri ile uğraşan tüm büyük firmalar dekupe yöntemlerini kullanarak, ürünlerinin tanıtım ve satışlarını daha iyi yapmaktadır.

 

E-Ticaret Dekupe Hizmetinin Sektöründe Önemi Nedir?

e-ticarette en önemli hususlardan birisi, ürünlerin reklamlarının doğru ve etkili bir şekilde yapılmasıdır. Doğru reklam, ürün satışını artırırken, firmaya karlılık ve kurumsallaşma gibi faydalar sağlayacaktır.

E-ticaret sitenizde yer vereceğiniz ürünlerinizin resimleri için dekupe işlemlerini mutlaka yaptırmalısınız. Orijinal resim üzerinde bulunan arka plan görüntüleri çoğu zaman müşterinin dikkatini dağıtmakta ve ürün üzerindeki detayların gizlenmesine neden olmaktadır.

Müşterinin odaklanmasını sağlamak, ürünün tüm detaylarının ön plana çıkarak gösterilmesini sağlamak için dekupe yaptırmanız önemlidir.

Dekupe yaptırdığınızda, ürün resimleri arka plan kalabalığından temizlenmiş, sadece ürüne ait görüntülerin yer aldığı bir görsel oluşturmuş olursunuz.

Dekupe yaptırmak, hem sitenin verimli kullanılması hem de müşterinin ürüne olan ilgisini artırmak, ürünün beğendirilmesi açısından önemlidir. Görselliği kaliteli olan, resim üzerinde daha iyi görünen ürünler, dikkat çekmekte, müşteri ürün fiyatından çok görselliği ile ilgilenmektedir.

 

E-Ticaret Ürün Dekupesi Nasıl Yapılır?

Ürün dekupe işlemleri, e-ticaret sitesi sahipleri tarafından gönderilen ürün resimleri üzerinde yapılmaktadır. Resim üzerinde ürünün hangi bölümünün ayrıştırılması isteniyorsa, o bölüm özel düzenleme programları ile kesilerek alınmakta, arka planı olmayan bir zemine yapıştırılarak sadece ürün görseli oluşturulmaktadır.

Dekupe yaparken, görsel üzerindeki ürün kenar kesimleri program ile iyice belirlenerek kesilmekte ve resim bütünü içerisinden çıkartılmaktadır.

E-ticaret sitelerinde yer alan her ürün için mutlaka dekupe yapılması gerekmektedir. Görselde ürün yanında ya da arkasında farklı bir renk ya da resimlerin yer alması, yapılan işi ve ürünü değersizleştirecektir. Dekupe işlemlerinin profesyonelce yapılması her zaman önemlidir. Doğru yapılan işlemler kaliteli ve yüksek çözünürlüklü görsellerin oluşmasını sağlayacaktır.

 

Gittigidiyor, Hepsiburada, Amazon ve N11 İçin Ürün Dekupesi Şart Mı?

Pazarlama sektörü son yıllarda tamamen e-ticaret siteleri üzerine taşınmıştır. Dünya genelinde büyük firmalar kendi e-ticaret sitelerini kurarak binlerce ürününün pazarlamasını yapıyorlar. Tüm e-ticaret siteleri için ürün dekupesi olmazsa olmaz durumuna gelmiştir. N11 dekupe çalışmaları ile tüm ürünlerinin daha iyi görünmesini sağlamaktadır.

Tüm sektörlere hitap edebilmek ve ürün satışı yapabilmek için hizmet veren Hepsiburada dekupe işlemleri ile ürün çeşitlerine ait görselleri ile sitesine daha fazla müşteri çekmeye çalışmaktadır. Dünya geneline pazarlama yapan en büyük e-ticaret sitelerinden, Amazon dekupe işlemlerine daha fazla önem vermekte, ürün görselliklerindeki kalite ile satışlarını artırmaktadır.

E-ticaret sektörü genel olarak incelendiğinde tüm firmalar için ürünler için dekupe işlemleri yapılması gerekli olan işlerin başında gelmektedir.

Neden Biz?

Bizi ön plana çıkartan; yüksek kalite, birikmiş tecrübe, benzersiz çözümler ve hızlı teslimat gibi pek çok olumlu yanımızı kendiniz test edin!

Hızlı Teslimat

Sizler için en uygun zaman diliminde, hızlı bir şekilde dekupe işlemlerini tamamlayarak sizlere iletiyoruz.

Yüksek Kalite

En kaliteli, titiz ve detaylı hizmeti alacağınızdan, aradığınız hizmetin bu olduğundan hiç şüpheniz olmasın.

7/24 Canlı Destek

Bizlere 7/24 canlı destek bölümümüzden veya telefon numaralarımızdan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Ekip

Her biri tecrübesiyle ön plana çıkan, grafiker, e-ticaret uzmanlarından oluşan güvenilir ekip.

8 Yıllık Tecrübe

2012 yılından beri hız kesmeden, yüzlerce müşterimizle, yüksek tecrübeler ile hizmet veriyoruz.

Benzersiz Çözümler

Tüm dertlerinize, korktuğunuz tüm problemlerinize kaliteli bir şekilde çözüm üretmek için buradayız.

Sık Sorulan Sorular

En çok karşılaştığımız sorular ve onlar hakkında detaylı cevaplarımızı inceleyebilirsiniz.

 • Dekupe Nedir?

  E-Ticaret sitelerinde yayınlanan ürün resimleri ya da ürün katalogları hazırlama işlemleri için ürünlerinizin resimlerini çekersiniz. Ürün tanıtımları için ürün resimlerini ilk çekildiği haliyle kullanamazsınız. Düzenleme yapmalı ve sadece ürüne ait görselliği kullanmalısınız. Bir resim içerisinden sadece ürüne ait görsel bölümün alınması işlemine dekupe denilmektedir. Dekupe işlemleri için yazılım programları kullanılmaktadır. Fotoğraflardaki arka planların temizlenerek, kesilen ürün görsel bölümü, görselliğe kalite katacaktır. E-ticaret sitelerinde ürün görseli dekupe çalışmaları, tüketicinin tüm dikkatini ürün üzerine toplayacak ve satış oranını artıracaktır.

 • Dekupe İşlemi Ne Kadar Sürer?

  Dekupe işlemleri, ürünün şekli, görseldeki arka plan yapısı gibi zorluk derecelerine göre gruplandırılmaktadır. Yapılacak işlemlerin süresi, görselliğin zorluk derecesine ve işlem yapılacak iş sayısına göre değişecektir. Takı ürünleri gibi çok parçalı ürünler, kenar kesitleri çok fazla olan ürünler için yapılacak dekupe işlemleri uzun zaman alacaktır. Ürünün görselliğini tam çıkartabilmek için en ince kesitler hassas bir şekilde resim üzerinden kesilmelidir. Bu işlemler zaman alırken, yapılacak olan işin fiyatını da etkileyecektir. Profesyonel olarak uzmanlarımız ile hizmet verdiğimiz için mümkün olduğu kadar kısa sürede iş teslimi yapmaya özen gösteriyoruz.

 • Dekupe Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

  Dekupe işlemlerinde, fotoğraf üzerindeki ürünün görüntüsüne, ürünün fiziki kenar yapılarına dikkat etmek gerekiyor. Parçalı ve tüylü ürünler gibi çok kesitli ürünler için yapılacak olan dekupe işlemleri oldukça zor olacaktır. Bu zorluk derecesi, dekupe fiyatlarını etkileyen en önemli unsur olacaktır. Resimlerin özelliklerine göre dekupe işlemleri birkaç dakika sürebilirken, bazı resimlerde bu süre 1 saate kadar çıkabilmektedir. Uzun süreli yapılan çalışmalar için harcanan emek değerine göre dekupe fiyatları daha fazla olacaktır. Bizlere ulaşarak, yapılacak işlemler için fiyat teklifleri alabilirsiniz.

 • Dekupe Neden Yaptırmalıyım?

  Kendi üretmiş olduğunuz ürünleriniz için bir katalog hazırlamak istediğinizde, ürün resimleri için dekupe yapmadan kullanmanız, kataloğu basitleştirecektir. Ürün fazla dikkat çekmeyecektir. E-ticaret sitelerinde de aynı şekilde dekupe ürünü ön plana çıkardığı, görselde sadece ürün olduğu için daha fazla dikkat çekecektir. Müşteri dikkatini çeken görselle ilgilenir ve o ürünü satın almaya çalışır. Ürün satışlarınızı artırabilmeniz için dekupe yaptırmalısınız. Ürün görselleri üzerinde dekupe yaptığınızda, görselin boyutu küçülecek ve e-ticaret sitelerinde veri kapasitesini düşük tutacak, sitenin hızlı açılmasını sağlayacaktır.

 • Neden Sizle Çalışmalıyım?

  Web ortamında yayınlanacak olan ürün resimleri için dekupe işlemleri kaçınılmaz bir işlem olarak görülmektedir. Bizler, tüm ürün görselleri üzerinde dekupe yaparak, en iyi ve kaliteli görselliklerin oluşturulmasını sağlıyoruz. Web siteniz ya da e-ticaret sitesinde ürününüze ait görsellikleri paylaşmak istiyorsanız, mutlak ürün dekupe işlemlerini yaptırmalısınız. Bizler tüm dekupe ve diğer düzenleme işlemlerini yeni nesil yazılım teknolojilerini kullanarak yapıyoruz. Müşterilerimizden gelen tüm işleri hemen işleme alıyor ve kendilerine kısa sürede teslim ediyoruz. Zaman kaybetmeden, en kaliteli dekupe hizmeti almak istiyorsanız, bizimle çalışmalısınız.

 • Size Örnek Dosyaları Nasıl Gönderebilirim?

  Bizlere web sitemiz üzerindeki iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. Verdiğimiz hizmetlerimiz hakkında bilgi aldıktan sonra, örnek ürün dosyası göndererek, çalışma yapmamızı isteyebilirsiniz. Ürünlerinizin görsel dosyalarını bizlere, mail adresimiz üzerinden mail olarak gönderebilirsiniz. Bulunduğunuz yerde internet güvenlik sistemleri nedeniyle ya da dosya boyutu nedeniyle sorunsuz gönderim yapabilmek için wetransfer sistemini kullanarak gönderim yapabilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğinizde, örnek dosyalarınızı internet üzerinden hangi yöntemleri kullanarak gönderebileceğinize beraber karar verebiliriz.

 • Wetransfer Üzerinden Fotoğraf Nasıl Gönderilir?

  Wetransfer sitesi kolay veri paylaşımı yapılan bir platformdur. Veri paylaşımı yapabilmek için kayıt olmaya ve her hangi bir ücret ödemeye gerek yoktur. Wetransfer üzerinden dosya gönderebilmeniz için, bu siteye giriş yapmanız ve dosyalarınızı ekleyin bölümüne bize göndermek istediğiniz dosyaları eklemelisiniz. Daha sonra alıcı e-posta adresi bölümüne bizim size verdiğiniz mail adresimizi, alt tarafa kendi mail adresinizi yazarsınız. Mesaj bölümüne yapılmasını istediğiniz işler ile ilgili mesajları yazdıktan sonra “aktar” butonunu seçerek gönderme işlemini başlatabilirsiniz.

 • SendGB Üzerinden Fotoğraf Nasıl Gönderilir?

  SendGB sitesi büyük boyutlu dosyaların hızlı paylaşılmasını sağlayan bir paylaşım sitesidir. SendGB üzerinden resimlerinizi bizlere göndererek dekupe çalışmalarını yaptırabilirsiniz. Sendgb.com sitesine giriş yaptıktan sonra, (+) işaretinin bulunduğu ikonu seçerek 5 GB boyutuna kadar dosya yüklemesi yapabilirsiniz. Sırasıyla, bizim e-posta adresimiz, sizin e-posta adresiniz ve isterseniz mesaj içeriklerini yazarak “dosyaları paylaş” butonunu seçerek göndermeyi gerçekleştirmiş olursunuz. Gönderim sonrasında dosyalarınızı buradan kaldırmadığınızda, belirlenin süre kadar sitede paylaşımınız saklanacak ve sonra otomatik olarak silinecektir.

 • Retouch ve Ghost Mannequin Ne Demektir?

  Resimler üzerinde çeşitli düzenleme işlemleri yapılmaktadır. Daha çok kullanılan düzeltme yöntemi retouch işlemleridir. Retouch, görüntü üzerindeki istenmeyen izlerin silinmesi, renk düzenlemelerinin yapılması yani rötuş işlemlerinin yapılmasıdır. Ghost mannequin ise e-ticaret sitelerindeki kıyafet ürünlerinin bir mankene giydirilmiş gibi görsellerinin oluşturulmasıdır. Bu yöntemler kullanılarak ürün görselleri üzerinde yapılan düzenlemeler için tüketici dikkati çekilmeye çalışılmakta ve görsellik kalitesi artırılmaktadır. Tüketici bu yöntemler sayesinde ürünün kullanım durumundaki görüntüsünü görmüş ve hayal etmiş olacaktır.

Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz

Dekupe ve verdiğimiz diğer hizmetlerimizde bizleri tercih ettiğiniz için siz değerli müşterilerimize teşekkürü borç biliriz.

00+

Firma

00+

E-Ticaret Sitesi

00+

Sanal Pazar

00B

Dekupe

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Hemen bizimle iletişim kurarak detaylı bilgi alın!

İletişim