E-Ticaret Sitelerinde Ürün Görseli Standartları (DPI, Dekupe, Kalite)

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
E-Ticaret Sitelerinde Ürün Görseli Standartları (DPI, Dekupe, Kalite)

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, e-ticaret sektörü gelişmeye başlamış ve tüm firmalar ürünlerini bu yöntemle pazarlamaya başlamıştır. E-ticaret sitesini açan firma ve kişiler, bu sitelerinde yayınlayacakları ürün resimlerini doğru seçmeli ve profesyonel destek almalıdır.

E-ticaret sitelerinde kullanılacak olan ürün görsellerinde arka plan olması istenmemekte bu nedenle de arka plan temizleme işlemi gerçekleştirilmesi ve resimler üzerinde dekupe çalışmaları yapılması istenmektedir. Sitelere hızlı erişim olması ve ürün sayfasının hızlı açılabilmesi için ürün resimlerinin, dekupe işlemi yapılmış ve PNG formatında olması önemlidir. E-ticaret sitelerinin yapılarına göre ürün görselleri standartlarını profesyonel çalışmalarımız ile ayarlıyoruz.

 

E-Ticaret Ürün Görseli Neden Önemlidir?

E-ticaret sitelerinde pazarlanmaya çalışılan ürünlerin, resimleri ve özellikleri paylaşılarak, tüketicinin ilgisi çekilmeye çalışılmaktadır. Bu sitelerde ürün ile tüketici arasındaki bağı ürün resimleri kurmaktadır. Bu açıdan, ürün fotoğraflarının kalitesi önemlidir. E-ticaret dekupe çalışmalarımız ile ürünlerinizin fotoğraflarındaki arka plan görüntülerini temizleyerek, ürünün görsellik özelliğini artırıyoruz.

Sitede yer alan ürün resimleri kaliteli olduğunda, tüketicinin ürüne olan ilgisi daha fazla olacaktır. E-ticaret sitelerinde kullanılan ürün resimleri, site üzerinde yapılacak olan SEO çalışmaları açısından da önemlidir. Kullanılacak ürün resimlerinin farklı internet sitelerinden alıntı değil orijinal resim olması önem taşımaktadır.

 

E-Ticaret Yaparken Ne Tarz Ürün Görselleri Kullanılmalı?

E-ticaret sitelerinde, tüketici üzerindeki ilk etki ürün resimleri ile sağlanabilmektedir. Profesyonel olarak çekilmiş olan ürün resimleri üzerinde, ürün dekupe çalışmalarını yaptıktan sonra, sitelere yerleştirme yapıyoruz. E-ticaret sitelerinde kullanılacak olan resimlerin görsellik kalitesinin yüksek olması gerekiyor. Ürün satışının sağlanabilmesi için estetik görünüme sahip olması gerekir.

Tüketiciler ürün görsellerinde kaliteli görüneni pahalı bile olsa tercih edeceklerdir. Ürün resimleri karmaşa içermemelidir. Ürün resimleri sitede yayınlanmadan önce mutlaka düzenleme yapılmalıdır. Mümkün olduğu kadar profesyonel çekim yapılmış ürün görsellerini kullanmalısınız.

 

E-Ticaret Ürün Resimleri Nasıl Olmalı?

Tüketicileri ürüne çeken en önemli özelliği, kaliteli görsellikleridir. E-ticaret ürün görseli her zaman kaliteli ve estetik görünüme sahip olmalıdır. Profesyonel bir stüdyoda çekimi yapılmış olan ürün resimleri için bile dekupe çalışmaları yaparak, sitede ürünün görüntüsünün ön plana çıkartılması önemlidir.

E-ticaret sitelerinde ürün sayfalarının hızlı açılması ve tüketicinin zaman kaybetmeden hızlıca sayfalar arasında gezinti yapması, tüketicilerin e-ticaret sitesinde uzun süre kalmasını sağlayacaktır. Bunu ise fazla büyük kapasiteye sahip olmayan ancak en iyi görüntü özelliği olan ürün resimleri sağlayacaktır. E-ticaret sitelerindeki ürün resimleri dekupe olmalı ve ürünü daha iyi gösteren efektlerde hazırlanmış olmalıdır.

E-Ticaret Ürün Resimleri Nasıl Olmalı
E-Ticaret Ürün Resimleri Nasıl Olmalı

E-Ticaret Ürün Görseli İçin DPI Tavsiyesi

Görselliklerde DPI, 1 inç yani 2.54 CM’lik bir alandaki toplam nokta sayısı olarak ifade edilmektedir. E-ticaret sitelerinden n11 dekupe görselleri incelediğinizde DPI olarak 72 oranının kullanıldığı görülebilmektedir. Yüksek çözünürlük özelliğindeki bir resim web ortamında kullanılacaksa 72 dpi çözünürlük özelliği yeterli gelmektedir. E-ticaret sitelerinde yayınlanacak ürün resimleri için dekupe ve retouch işlemlerimizi yaptıktan sonra 72 dpi değerinde olmasını tavsiye ediyoruz. Bu ürünlerin, web ortamında daha iyi görünmesini sağlayacaktır.

 

E-Ticaret Sitelerinden Resim Optimizasyonu

e-ticaret sitelerinde, tüketiciyi satın almaya yönlendiren ve ürün için karar vermesini sağlayan en önemli unsur ürün resimleridir. Ürün resimleri kaliteli ve hızlı yüklenebilir olduğunda, e-ticaret sitesine erişim daha hızlı olacaktır. Hepsiburada dekupe çalışmaları ile resim optimizasyonlarını başarılı bir şekilde yapan bir e-ticaret sitesidir. Bu çalışmaları, uzmanlarımız aracılığı ile profesyonelce yapıyoruz. Ürün görselleri satışı etkileyen en önemli unsur oldukları için, ürün resimleri üzerinde düzenleme yapmak kaçınılmaz olmaktadır.

 

E-Ticaret İçin Ürün Görsel İpuçları

e-ticaret sitesinde ürün satış oranınızı artırabilmeniz için site içerik düzenlemelerine önem vermelisiniz. Bu düzenlemelerde ben büyük payı ürün görselleri almaktadır. Amazon dekupe işlemleri referans olarak kullanılabilir. E-ticaret sitelerinde yer alacak ürün görselleri için önereceğimiz ipuçlarından bazıları şunlardır. Ürün görselinde gereksiz detaylar olmamalıdır. Görseller, tüketicinin dikkatini dağıtmamalı, kişinin ürüne odaklanmasını sağlamalı ve beğeni oluşturmalıdır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir